in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно и ветровито време со локален дожд, претежно во западните и јужните делови, каде е можна и појава на грмежи. Ќе дува засилен североисточен ветер (на места со брзина над 70 км/час). UV=5

Во Скопје прДенес ќе преовладува променливо облачно и ветровито време со локален дожд, претежно во западните и јужните делови, каде е можна и појава на грмежи. Ќе дува засилен североисточен ветер (на места со брзина над 70 км/час). Утре и во четврток ќе има повеќе сончеви периоди и услови само за изолирана појава на краткотраен дожд. Потоа се очекува стабилно и потопло време.оменливо облачно со сончеви периоди и ветровито со умерен до засилен североисточен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote