in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 16 март

Времето денес:

Променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.

Во Скопје претежно облачно и ветровито со засилен северен ветер.

Од утре ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote