in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА за 18 Јули 2023

Thermometer with high temperature on the city with glowing sun background. Heatwave concept

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=10

Во Скопје сончево и многу топло со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Подрачјето на нашата земја и понатаму ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса. Ќе се задржи многу топло време со високи температури, утринските на повеќе места ќе бидат над 20, а дневните наместа ќе достигнуваат и над 40 степени поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури. UV индексот ќе има многу висока вредност 10.

 

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote