in

СлаткоСлатко

ВЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Утрото свежо, преку денот сончево со мала локална облачност претежно во северните региони. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време со свежи утра. Утре и во петок во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста и услови за појава на краткотраен локален дожд претежно во западните делови од земјата. Во петок се очекува и засилен северен ветер претежно вдолж Повардарието.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote