in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо oблачно со сончеви периоди и ветровито со умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Во петок под влијание на атмосферски фронт на повеќе места се очекуваат поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме. Во сабота ќе настапи преодно стабилизирање, а од недела ќе преовладува променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote