in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Денес, Четврток 13.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 63%
06-12 -5° 58%
12-18 41%
18-24 -5° 60%
Утре, Петок 14.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 71%
06-12 -6° 62%
12-18 +3° 35%
18-24 74%
Сабота 15.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 78%
06-12 -1° 61%
12-18 +5° 52%
18-24 +1° 71%
Недела 16.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 79%
18-24 -4° 85%
18-24 +3° 49%
18-24 -1° 56%
Понеделник 17.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 58%
18-24 -4° 56%
18-24 +5° 46%
18-24 +1° 83%
Вторник 18.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 74%
18-24 -1° 76%
18-24 +7° 44%
18-24 +3° 64%
Среда 19.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 65%
18-24 -2° 84%
18-24 +2° 37%
18-24 -4° 54%

Временска најава:

Во следните денови времето ќе биде стабилно и суво со слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде денес и утре кога на места ќе се спуштат и под -10 степени. Во недела и понеделник ќе има појава на утринска магла по одделни котлини.

Актуелно предупредување:

Утрата ќе бидат многу студени, насекаде со минимални температури под нулата, особено денес и утре кога на места ќе се спуштаат под -10 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote