in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 НОЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне умерено до значително облачно, по одделни котлини со појава на слаба магла. Попладне облачноста делумно ќе се намали и ќе преовладува умерено облачно време, посончево во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес, Вторник 16.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 91%
06-12 +5° 85%
12-18 +14° 74%
18-24 +7° 89%
Утре, Среда 17.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 97%
06-12 +3° 87%
12-18 +11° 81%
18-24 +9° 92%
Четврток 18.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 83%
06-12 +3° 97%
12-18 +11° 81%
18-24 +10° 79%
Петок 19.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 87%
18-24 +4° 84%
18-24 +12° 57%
18-24 +6° 65%
Сабота 20.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 87%
18-24 +5° 77%
18-24 +13° 58%
18-24 +8° 79%
Недела 21.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 85%
18-24 +2° 94%
18-24 +13° 69%
18-24 +8° 89%
Понеделник 22.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 100%
18-24 +2° 100%
18-24 +13° 65%
18-24 +9° 80%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи стабилно време, претпладне по котлините со појава на магла и значителна ниска облачност. Само во четврток во западните делови ќе има услови за локален дожд.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote