in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено во горниот дел од Повардарието каде повремено ќе засилува.

Поради заладување во петок ќе има локални врнежи од снег, претежно во југоисточните делови. Потоа следува период на постудено време со умерен до засилен северен ветер. Температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Денес, Четврток 17.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 85%
06-12 +7° 80%
12-18 +12° 57%
18-24 +8° 70%
Утре, Петок 18.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 40%
06-12 +2° 88%
12-18 +10° 48%
18-24 +7° 39%
Сабота 19.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 43%
06-12 -3° 59%
12-18 +8° 32%
18-24 +5° 31%
Недела 20.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 49%
18-24 -1° 46%
18-24 +7° 32%
18-24 +3° 44%
Понеделник 21.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 56%
18-24 40%
18-24 +8° 25%
18-24 +4° 38%
Вторник 22.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 75%
18-24 +1° 71%
18-24 +10° 31%
18-24 +4° 60%
Среда 23.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 100%
18-24 100%
18-24 +9° 34%
18-24 +7° 62%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote