in

Временска прогноза за 2 февруари

Времето денес:

Умерено до значително облачно, претпладне на места со слаб дожд особено во северните делови. Попладне облачноста од север ќе се намалува и слаб дожд ќе има само на југоистокот. Ќе дува слаб јужен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+6°83%
06-12+5°88%
12-18+13°71%
18-24+8°82%

Временска најава:

Од утре следува период на стабилно и претежно тивко време со натпросечни дневни температури и со појава на магла по котлините во претпладневните часови. Утринските температури ќе бидат во интервал од околу нулата до 5 степени.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote