in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 26 МАЈ

Времето денес:

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8

Во петок попладне и за време на викендот времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места и во форма на невреме со појава на град. Во недела дневната температура ќе се намали за неколку степени.

Денес, Четврток 26.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 58%
06-12 +20° 60%
12-18 +31° 32%
18-24 +25° 43%
Утре, Петок 27.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 65%
06-12 +16° 80%
12-18 +29° 40%
18-24 +26° 43%
Сабота 28.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 63%
06-12 +16° 80%
12-18 +28° 44%
18-24 +25° 38%
Недела 29.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 64%
06-12 +18° 64%
12-18 +22° 68%
18-24 +20° 69%
Понеделник 30.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 83%
06-12 +18° 72%
12-18 +27° 45%
18-24 +23° 44%
Вторник 31.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 72%
06-12 +19° 55%
12-18 +29° 32%
18-24 +25° 34%
Среда 01.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 77%
06-12 +20° 62%
12-18 +30° 24%
18-24 +26° 28%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote