in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и посвежо. На места ќе биде нестабилно со пообилен пороен дожд, локално (над 20 л/м2) и појава на ретки грмежи.

Денес, Вторник 28.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 64%
06-12 +15° 63%
12-18 +23° 62%
18-24 +19° 88%
Утре, Среда 29.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 87%
06-12 +13° 93%
12-18 +21° 69%
18-24 +21° 72%
Четврток 30.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 86%
06-12 +15° 90%
12-18 +18° 82%
18-24 +18° 84%
Петок 01.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 85%
06-12 +13° 86%
12-18 +20° 56%
18-24 +15° 64%
Сабота 02.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 70%
06-12 +10° 74%
12-18 +20° 40%
18-24 +15° 51%
Недела 03.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 53%
06-12 +8° 71%
12-18 +22° 31%
18-24 +15° 46%
Понеделник 04.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 65%
06-12 +9° 86%
12-18 +23° 39%
18-24 +17° 50%

Временска најава:

До четврток ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури значително ќе опаднат. Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Во деновите од викендот ќе има стабилизирање на времето, а температурите ќе бидат во благ пораст.

Актуелно предупредување:

До четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на влажна воздушна маса, кога времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо. На места ќе биде нестабилно со поројни и пообилни врнежи (над 20 л/м2). Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени. Во петок ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд, а во деновите од викендот стабилизирање на времето и пораст на дневните температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote