in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени слаби врнежи од дожд, на планините и некои повисоки места врнежите ќе бидат од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно, со слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес и утре времето ќе биде променливо облачно и студено со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Утринските температури наместа ќе се спуштаат под нула.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote