in

Временска прогноза за 9 јануари

Времето денес:

Претежно облачно, попладне и во текот на ноќта кон недела со врнежи од дожд кои поради продор на постудена воздушна маса ќе има услови повремено да преминуваат во снег и на некои повисоки места во северните делови, а можна е и локална појава на замрзнат дожд. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+5°88%
06-12+4°81%
12-18+6°67%
18-24+4°91%

Временска најава:

До вторник ќе се задржи облачно со врнежи од дожд, на места пообилни и со пороен карактер, особено во западните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер. Од вторник поради продор на постудена воздушна маса врнежите на планините ќе бидат од снег, а повремено услови за снег ќе има и на некои повисоки места. Ветерот ќе го промени во северен правец.

Актуелно предупредување:

До вторник ќе се задржи облачно со врнежи од дожд, на места пообилни и со пороен карактер, особено во западните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер, денес од северен, а потоа од јужен правец. Денес во вечерните и ноќните часови врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места во северните делови, а можна е и локална појава на замрзнат дожд.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote