in ,

СмешноСмешно

63- годишна жена на смешен начин падна на возачки испит (ВИДЕО)

63-годишна ученичка во автошкола од Аргентина го открила ова на потешкиот начин, можеби една од најлошите работи што може да ѝ се случат во контролирани услови на полигонот. Таа влегла во фолксваген и тргнала на полигонот. Возела со вклучени трепкачи, а притоа не ѝ било грижа за заштитната ограда на патот.

Таа веќе по првиот свиок удри во тротоарот, а потоа не застана на знакот Стоп. Потоа повторно удира во тротоарот, но се враќа на патот. Само за кратко, бидејќи тогаш наеднаш забрзува, го пресекува „сообраќајниот пат“ и се катапултира во челичен столб. Судејќи по забрзувањето, впечатокот е дека жената во паника притиснала гас наместо кочница. Автомобилот завршува превртен на страна, а кандидатката, најверојатно исплашена до смрт, спектакуларно ја завршува својата возачка кариера.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote