in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1. ФЕВРУАРИ: Вагите можат да здивнат – се оди според планот, додека на Девиците ништо не им оди, а НИВ ги очекува ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Овен

Работа: Овој ден можете да очекувате многу обврски, па затоа е важно да се фокусирате на најважните. Не започнувајте повеќе работи одеднаш, фокусирајте се на приоритетите.

Љубов: Со слободните претставници на Овен, денес во вашето опкружување ќе има интересни луѓе, дружете се, запознајте се и уживајте во одлична комуникација. Некои дури и ќе се заљубат.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Кога работите со голема брзина, сигурно ќе има простор за некои грешки, затоа не сфаќајте го тоа што го правите лесно и проверувајте двапати. Ништо страшно, само обидете се да забавите и да ги решите работите на свој начин.

Љубов: Обидете се да избегнете љубоморни сцени поради тривијални работи.

Здравје: Пазете се од настинки.

Близнаци

Работа: Одличен ден пред близнаците, ќе се покажат во право светло кога се во прашање вештински способности. Ве очекува некој нов деловен договор или нова соработка.

Љубов: Не одложувајте некои важни прашања, бидејќи тешко дека ќе успеете да се договорите околу нив. Гледајте на работите од посветол агол.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: Иако може да имате многу обврски и разни договори, брзајќи во сите правци, ќе успеете се да завршите квалитетно.

Љубов: Заедничките моменти, кога и доколку ги има, би можеле да бидат проткаени со одредена емотивна дистанца. Бидете поопуштени.

Здравје: Намален имунитет.

Лав

Работа: Лавовите ги очекува солиден работен ден, за да завршат некоја важна работа без поголеми потешкотии, но со зголемен ангажман со докажани соработници.

Љубов: Личност која неодамна ви го привлече вниманието и со која сте имале позитивен емотивен контакт може многу пријатно да ве изненади денес. Можеби романтичен состанок или предлог.

Здравје: Метеоропатски реакции.

Девица

Работа: Вашата смиреност и посветеност на работата ќе бидат забележани од претпоставените, па очекувајте да добиете нови обврски покрај купот заостанати работи кои треба да ги затворите. Добро организирајте се.

Љубов: Чувствувате дека не добивате доволно внимание од саканата личност, но можеби не сте баш во право. Обидете се сами да промените нешто, разговарајте за да започнете.

Здравје: Можна нервоза, главоболка.

Вага

Работа: Денеска треба да направите мала пауза. Конечно, работите одат во вистинска насока за вас.

Љубов: Ваги, преземете иницијатива во емотивните врски, но на вашиот шармантен, неодоливо убав начин. Насочете ги настаните во насока во која сакате и уживајте.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Шкорпија

Работа: Денеска би можеле да замавнете во неколку правци, за да успеете да завршите некои неисполнети обврски. Не се потпирајте премногу на помошта од другите.

Љубов: Доколку сте желни за промени и нови познанства, нема поголеми пречки, само обрнете внимание и прашајте многу за личноста која ве интересира пред да воспоставите комуникација.

Здравје: Бидете физички активни.

Стрелец

Работа: Доколку овие денови не сте се движеле доволно на професионален план, пријателот ќе ве придвижи во вистинската насока.

Љубов: Сè уште може да се чувствувате како да сте на различни бранови должини со вашата сакана. Обидете се да избегнете љубоморни коментари од другата страна.

Здравје: Нежност на зглобовите.

Јарец

Работа: Постои можност за важен контакт или почеток на комуникација со личност која може многу да ви помогне при добивање на нова работа или проект. Повелете, и вашите претпоставени треба да бидат тука за да ве поддржат.

Љубов: Иако можеби не сте во репрезентативно издание кога е расположението во прашање, тогаш потрудете се барем што помалку да зборувате, а особено да критикувате.

Здравје: Можна главоболка.

Водолија

Работа: Денеска водолиите би можеле да добијат нови понуди или договори со странски земји. Искористете го овој поволен период за уште повеќе да напредувате.

Љубов: Дружење, запознавање, нови познанства, флерт, сè е во оптек меѓу слободните членови на ова соѕвездие. Уживајте во интересните случувања околу вас, не е време за нешто посериозно, а не е баш во ваш интерес во моментов.

Здравје: Освен напнатост нема други предупредувања.

Риби

Работа: Можете да направите некои многу значајни промени во деловниот сегмент, а исто така можете да очекувате дарежлива помош од личност на која и верувате. Се е на ваша страна, искористете ја можноста да се докажете.

Љубов: Вашата енергија и шарм никого не оставаат рамнодушен. Искористете го поволниот период за забава, дружење, имагинација и уживање.

Здравје: Спијте доволно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote