in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 МАРТ: Лавот заведува туѓа жена, додека Шкорпијата бега од љубов, а ги чека ИЗНЕНАДУВАЊЕ

Овен 

Можеби во одреден момент ќе станете нервозни бидејќи работите не одат како што сакате.

ЉУБОВ Партнерот е незадоволен од комуникацијата во врската, но за тоа придонесе и самиот.

РАБОТА Потребен ви е одмор, уморни сте од истите работи кои се повторуваат секој ден.

ЗДРАВЈЕ Чувствителен стомак.

 

Бик 

На моменти се повлекувате во себе, расположението ви е променливо и околу вас нема да ве разберат, а ниту вие нив.

ЉУБОВ Саканата личност ќе ги покаже своите искрени чувства кон вас, но вие не сте подготвени да возвратите.

РАБОТА Нервозата е присутна на работното место.

ЗДРАВЈЕ Мали проблеми со притисокот.

 

Близнаци 

Преокупирани сте со некои проблеми кои моментално не можете да ги решите. Подобро обратете се кон семејството и блиските луѓе.

ЉУБОВ Некои од припадниците на знакот имаат големи шанси повторно да стапат во контакт со личност која во минатото им била исклучително драга.

РАБОТА Не ви се допаѓа тоа што ќе ви биде додадено како должност на работа.

ЗДРАВЈЕ Ментално сте напнати.

 

Рак 

Не ја знаете вистинската причина за вашата напнатост и вознемиреност и не правите ништо за да се чувствувате подобро. Можеби е недоразбирање на работа.

ЉУБОВ Имате голема доверба во саканата личност и подготвени сте да изградите иднина со неа.

РАБОТА Можно е работата да ви станува доста заморна.

ЗДРАВЈЕ Нервоза.

 

Лав 

Загрижени сте, неизвесноста се повеќе ве мачи и ве прави нервозни, а тоа влијае на атмосферата во куќата.

ЉУБОВ Партнерот може да изгуби интерес за вас само поради вашето однесување.

РАБОТА Полни сте со дилеми.

ЗДРАВЈЕ Ако нешто ве загрижува, консултирајте се со вашиот лекар.

 

Девица 

Ќе имате помали конфликти со луѓето кои ќе ги сретнете денес, а сето тоа поради нетрпеливост и нервоза.

ЉУБОВ Ќе ја добиете посакуваната поддршка и внимание.

РАБОТА Позитивни случувања.

ЗДРАВЈЕ Проблеми со грбот.

 

Вага 

Коцките конечно ќе ви се соберат, ќе ја прифатите моменталната ситуација и дури ќе можете да уживате.

ЉУБОВ Неактивен на ова поле денес.

РАБОТА Ништо не се случува и се чувствувате досадно.

ЗДРАВЈЕ Главно добро.

 

Шкорпија 

Можни се промени кои ќе имаат големо влијание врз вас, но вие самите мора да поработите на вашето расположение.

ЉУБОВ Комуникацијата со една интересна личност може да ве поттикне да започнете.

РАБОТА Добри вести.

ЗДРАВЈЕ Доколку е потребно, кога е во прашање здравјето, мора да промените некои навики.

 

Стрелец 

Размислете за промените пред да почнете да ги спроведувате. Важно е да сте сигурни дека сакате такво нешто.

ЉУБОВ Полни сте со љубов кон другите и добро се согласувате со партнерот.

РАБОТА Не ве чекаат дополнителни обврски кога е работата во прашање. Денес е поволен ден за одмор.

ЗДРАВЈЕ Можна настинка.

 

Јарец 

Комуникативни сте и добри сте во се што е поврзано со работата со луѓе. Имате желба да се истакнете.

ЉУБОВ Партнерот има свои проблеми, тешко дека ве забележува.

РАБОТА Се враќаш во форма.

ЗДРАВЈЕ Главно добро.

 

Водолија 

Имате можност да размислите за себе и за својот живот, да се откажете од двете работи кои се излишни, од нештата до луѓето.

ЉУБОВ Некој покажува интерес за вас. Можеби сето тоа изгледа несмасно, но дајте му шанса.

РАБОТА Ви недостига сочувство за другите. На работа гледате само на себе и на сопствениот интерес.

ЗДРАВЈЕ Ви треба релаксација.

 

Риби 

Свесни сте за своите цели, но во моментот сте стагнирани и немате енергија да започнете.

ЉУБОВ Нервозата што постојано ја чувствувате дефинитивно ќе го расипе добриот однос со партнерот.

РАБОТА Лоша финансиска состојба.

ЗДРАВЈЕ Повеќе позитивни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote