in

СлаткоСлатко

Дневен хороскоп за 24 март – ден исполнет со многу предизвици. Бидете храбри.

ОВЕН

Може да очекувате големи промени на деловно поле. Пред вас е добар ден да преземете иницијатива околу тоа. Спремни сте да ставите точка на врската која веќе не ви значи ништо. Водете сметка за циркулацијата.

БИК

Пред вас е подобрување на заработката кое може да влијае многу позитивно на вас. Потајно фантазирате за личност која е далеку или со која немате најдобра комуникација, некоја дистанца постои помеѓу вас. Водете сметка за притисокот.

БЛИЗНАЦИ
Пред вас е поволен ден за започнување нови деловни соработки кои ќе бидат многу значајни на долги стази во иднина. Може да очекувате искрени емоции од страна на саканата личност. Внимавајте на бубрезите.

РАК

Голем број деловни обврски ве оптеретуваат и не ви е воопшто лесно секогаш сѐ да избалансирате и да завршите на време. Иако сте подготвени за нови познанства, можеби денес ќе налетате на поранешниот партнер. Можен е пад на имунитетот.

ЛАВ

Ве очекува одличен ден во кој нема да имате било какви проблеми на работа. Новата врска може да ве мотивира да напредувате на сите животни полиња. Покрај вас ја имате вистинската личност. Се препорачува да спортувате.

ДЕВИЦА

Можеби размислувате за нови деловни потези кои би требало да ги повлечете за да напредувате. Почеток на заедничкиот живот со партнерот може да се случи наскоро, можеби имате трема поради тоа. Здравјето е во ред.

ВАГА

Неповолен ден за работа ве очекува, можно е да не ви биде лесно да ги решите сите проблеми. Доколку сакате да останете во добар однос со саканата личност мора да се трудите повеќе. Можни се проблеми со кичмата.

ШКОРПИЈА

Ако сте планирале патување може да очекувате поволен ден. Деловната ситуација би требало да биде поволна. Може да имате интересна комуникација со личност која ви се допаѓа. Проверете го нивото на холестерол во крвта.

СТРЕЛЕЦ

Малку сте опуштени и не сте активни како некогаш кога станува збор за работата и обврските. Доколку ви се допаѓа некоја зафатена личност, можна е тајна врска. Подложни сте на инфекции. Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Доколку сакате да остварите напредок на деловен план, покажете дека сте подготвени да се трудите и напорно да работите. Воодушевени сте од новото познанство кое спонтано се случи. Се заљубувате сѐ повеќе. Можни се проблеми со органите за варење.

ВОДОЛИЈА

Околностите може да ви донесат позитивни пресврти на ова поле. Ќе бидете задоволни од промените. Наскоро ќе и покажете на саканата личност дека сте подготвени за заеднички живот и големи промени со неа. Потребна ви е рекреација.

РИБИ

Искористете ги важните информации за да остварите подобра деловна позиција за себе. Ве очекува средба со личност која ќе покаже емоции кон вас. Можен е нов почеток на врска. Одлично сте расположени и полни со енергија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote