in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 АПРИЛ: Постои можност да се заљубите во погрешна личност! Губењето контрола фатално за Вагата, Лав ги држи сите конци во раце, Близнаците склони кон манипулации

Овен

Уживате во посебната наклонетост на ѕвездите, па ризичните инвестиции и деловните потези ќе испаднат успешни. Понатамошното зближување со партнерот може да ве одведе во насока на официјализирање на врската. Ве очекува разговор за иднината. Што се однесува до здравјето, не треба да имате нови потешкотии или проблеми.

Бик

Позитивен исход од преговорите ќе ви донесе голем успех на долг рок. Ја преминувате границата на пријателство со личност која ви се допаѓа, која сте ја виделе само во средина која не ви дозволувала да го направите првиот чекор. Полни сте со позитивна енергија и се чувствувате доста добро.

Близнаци

Денот може да биде одбележан со потпишување на важен договор, а може да има и некоја долгорочна соработка. Поимпулсивни сте од вообичаено, па може да бидете во искушение да се впуштите во возбудлива љубовна врска без размислување. Кога станува збор за здравјето, можни се хронични проблеми со грбот, кичмата, но и со видот.

Рак

Имате тајни непријатели и постои можност некој од нив да се обидува да ја поткопа и загрози вашата репутација. Како да е се во ред меѓу вас и вашиот партнер во исто време, а всушност ништо не е во ред. Не го потиснувајте незадоволството. Ако веќе сте имале промена на диоптријата, можеби ќе треба повторно да бидете прегледани.

Лав

Денеска ќе постигнете голем успех на работа, особено потпирајте се на интуицијата која периодов е исклучително изострена. Несогласувањата околу партнерот можат да го одбележат денот. Потребно е компромисно решение. На полето на здравјето можни се проблеми со црниот дроб, жолчката, бубрезите, шеќерот.

Девица

Ве очекува позитивно решение на правен проблем, како и средување на некоја комплицирана документација. Ќе блеснеш! Не им придавајте важност на негативните коментари од партнерите, бидејќи можни се некои дискусии и спорови. Чувствителност на белите дробови. Внимавајте максимално за себе и доколку забележите некакви проблеми – веднаш посетете лекар!

Вага

Доколку планирате да земете кредит, прво запрашајте се за сите детали што ги нуди банката.Губењето на контролата над емоциите може да биде опасно за вас. Постои можност да се заљубите во погрешна личност. Можни се проблеми со низок крвен притисок и поспаност. Склони сте и на проблеми со циркулацијата, нозете и вишокот вода во телото.

Шкорпија

Доколку денес направите мудар деловен потег, постои голема можност долгорочно да си донесете финансиски успех. Денеска избегнувајте чувствителни теми со партнерот, бидејќи можни се конфликти и недоразбирања. На полето на здравјето можни се помали проблеми со спарени органи – бубрези, бели дробови, очи, уши.

Стрелец

Денеска може да имате важно службено патување или да имате важен деловен состанок на кој ќе донесете исклучително важни одлуки. Ве очекуваат исклучително убаво излегување и убави моменти со партнерот. Очекувајте проблеми со грлото, гласните жици и генерално чувствителното грло.

Јарец

Колега или колега може да ве испровоцира на работа. Без разлика дали станува збор за остар коментар или критика, препорачливо е да не обрнувате внимание. Ве очекува тежок разговор со партнерот, неопходен е компромис. Во овој период сте многу чувствителни и треба да бидете многу внимателни.

Водолија

Фокусот на денот е на деловниот состанок. Доколку сте невработени, ве очекува важно интервју за работа. Љубовната врска може да се случи во знакот на меѓусебните договори за иднината. Можно е пократко патување за двајца. Зголемете го внесот на витамини, течности и одморете се што е можно повеќе бидејќи имунитетот ви е ослабен.

Риби

Негативната енергија од овој период може да се манифестира во форма на завидна конкуренција или некои колеги, никому не ги откривајте вашите деловни тајни и цели. Овој ден ќе биде обележан со убава атмосфера помеѓу вас и вашиот партнер. Ве очекува одлична ситуација на полето на здравјето! Ќе бидете многу енергични. Нема проблеми со вас.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote