in

Daft Punk – Get Lucky во поинаква изведба!

Неодамна дознавме дека Daft Punk, кој има искомпонирано некои од најимпресивните песни на сите времиња, се разделија после 28 години. По веста што ги растажи нивните обожаватели, еден млад човек по име Шахин ја изведе легендарната песна на Daft Punk „Get Lucky“ со традиционален инструмент. Еве го видеото кое стана вирално!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote