in ,

СлаткоСлатко

Глувче снимен како ја чисти бараката секоја вечер (ВИДЕО)

И покрај тоа што е страсен фотограф на дивиот свет, пензионираниот поштар Родни Холбрук никогаш не очекувал да сними сцена во стилот на Рататуј во својата барака, јавува Би-Би-Си.

Откако редовно открил дека работите од претходната ноќ биле мистериозно ставени настрана, поставил камера на своето биро. Тој го снимил глувчето како собира штипки, приклучоци, навртки и завртки.

Решил да го нарече велшкиот уреден глушец. 75-годишникот од Билт Велс рече дека ритуалот на чистење траел два месеци.

 

„Првото нешто што забележав беше дека храната што им ја давав на птиците завршуваше во некои стари чевли што ги чував во бараката“, рече тој. „Деведесет и девет пати од 100, глувчето чистеше цела ноќ. Холбрук верува дека глушецот ги користи предметите за да ги скрие навртките и досега тој распоред му одел во корист. „Сега не се мачам да се средувам, ги оставам работите надвор од кутијата и до утро тој го враќа на своето место“, рече тој.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote