in

Одлужувањето на “No Time To Die” го чини MGM 1$ милион секој месец

Дури и семоќниот Џејмс Бонд страда од една од најлошите години за филмската индустрија во историјата, откако неговото објавување беше одложувано неколку пати досега.

Некои филмови се одлучија на онлајн стриминг, како на пример Mulan на Disney, но не успеаа да ги постигнат своите таргетирани резултати и очекуваните приходи.

Најновиот филм на 007, кој беше очекувано да искочи минатиот Април, се претпоставува дека губи по 1$ милион секој месец поради неговото повеќекратно одложување, според Hollywood Reporter. Доколку филмот се објавеше во нормални услови, се претпоставува дека неговиот приход ќе беше многу блиску до 1 милијарда долари, или пак повеќе од тоа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote