in , ,

СлаткоСлатко

Корисник на TikTok откри нов начин за чистење на огледалата

TikToker корисик Јанина Ривера направи видео за социјалните мрежи каде што открива клучниот чекор во чистењето на огледалото во бањата. Како што вели, најдобриот трик да ги забележите сите дамки и отпечатоци од прсти е да чистите без вклучено светло над огледалото.

„Кога ќе слушнам дека некој чисти огледало со вклучено светло над него, знам дека нема „истренирано око“, објаснува Јанина во видеото и додава:

 

„Кога чистите со исклучени светла, дамките се многу подобри, а луѓето често тоа не го знаат“, откри таа и додаде дека знае многу трикови за чистење бидејќи работи како чистачка.

Постојат многу трикови за чистење на огледалата, а еден корисник на социјалните мрежи откри дека огледалото со компири може да ја одбие водата од него.

Како што вели тој, се што ви треба е парче компир што треба да го намачкате на површината на огледалото и потоа да го избришете со крпа од микрофибер. После тоа, водата нема да остане на неа и да предизвикува дамки, туку само ќе се лизне.

 

@janinarivera

♬ original sound – Janina Rivera🥄

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote