in

Што?Што?

Мал авион паднал во мочуриште полно со крокодили (ВИДЕО)

Авионот се урна во многу изолирана област на Еверглејдс до која може да пристапат само специјализирани единици.

Американските власти го спасуваа пилотот откако тој помина цели девет часа во мочуриштата Еверглејдс на Флорида засолнет на крилото на неговиот потонат авион.

Според Федералната управа за авијација, едномоторниот Цесна 172М се урнал околу 02:20 часот во вторникот, но властите не добиле извештај за падот дури околу 10 часот, јавува NBC Miami.

На видеото се гледа како хеликоптерот стигнува до пилотот, кој му ја преврзал ногата и го носи на безбедно. Мажот со полесни повреди бил пренесен во болница.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote