in

Моментална состојба на криптовалутите! Bitcoin повторно над 50.000+ американски долари!

Montreal, Canada - 28 February 2018: Stacked cryptocurrency coins (Bitcoin, Ethereum, Litecoins)

Криптоберзата моментално е разбранета. Минатите денови видовме како најпознатата криптовалута Bitcoin нагло падна под 50.000 американски долари и достигна до 47.000 американски долари. Но денеска повторно се искачи на стапката од 50.000 американски долари.

Може да кажеме дека генерално денеска, криптоберзата е во пад со околу 1,69% стапка.

Ethereum е на стапката околу 1.627 американски долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote