in

Најбогатите 8 луѓе во светот комбинирано вредат 1 трилион долари!

Мулти-милијадерската екипа во која спаѓаат Џеф Безос, Бил Гејтс, Илон Маск, Марк Зукерберг, Лери Пејџ, Сергеј Брин, Варен Бафет и Бернард Арно достигнаа комбинирана вредност на нивното богатство повисока од 1 трилион долари.

Неодамна беше објавено дека за време на пандемијата милијардерите ја зголемиле нивната вредност повеќекратно, а сега се дознава дека само најбогатите 8 можат буквално да го купат цел свет доколку тоа го посакаат. Најбогат од нив е основачот на Амазон, според информациите кои ги покажа Блумберг.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote