in

Што?Што?

ГО ВРАЌА СЈАЈОТ ЗА САМО 15 минути: Како да исчистите тава со вреќичка чај – трик на Инстаграм што го полуде светот

Чистењето на тавата по пржење месо или компири може да биде многу напорно и заморно за домаќинките. Потоа обично ја потопуваме тавата во топла вода и детергент за да може полесно да се мие подоцна. Сепак, веќе не мора да се мачите со жица и без напор со стругање, само користете трик од Инстаграм.

 

На Инстаграм профилот на „Lynsey Queen of Clean“ беше објавено видео кое покажува како можете да го вратите сјајот на валканата тава за само 15 минути. И, верувале или не, со помош на кесичка чај. Сè што треба да направите е да натопите валкана тава во топла вода, а потоа да ставите вреќа чај внатре (може да се користи, може да биде нова) што, како магија, ќе ги отстрани сите нечистотии за само 15 минути.

После тоа, доволно е само да ја исплакнете тавата со вода, и нечистотијата ќе исчезне.

 

https://www.instagram.com/reel/CKYOXVGFYlm/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ae81cde7-bb9a-4572-9cd3-eaa7e521ff814

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote