in , ,

Што?Што?

Дали имате проблеми со туш прскалката? Еве еден мал трик како да ја исчистите

Туш прскалка без наслаги од бигор!? Да, можно е со овој мал и економичен трик, кој ќе ви заштеди време.

Трикот

Сè што ви треба е пластична кеса, оцет за чистење и гумичка! И вака се вади бигорот од туш прскалката:

Наполнете ја пластичната кеса со оцет за чистење, завиткајте ја околу главата на туш прскалката и прицврстете ја со ластик за да не падне. Важно е туш прскалката да биде целосно потопена во оцет. Потоа, оставате да отстои преку ноќ.

Споделете го овој совет со вашите пријатели, за даможе да им заштеди и време и пари! 😉

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote