in

Поврзи ги автомобилските гиганти со нивниот најпродаван модел (КВИЗ)

 • Прашање од

  Mercedes?

  • C class
  • E class
  • A class
  • S class
 • Прашање од

  Toyota?

  • Corolla
  • Yaris
  • Auris
  • Prius
 • Прашање од

  Volkswagen?

  • Golf
  • Touareg
  • Passat
  • Touran
 • Прашање од

  Honda?

  • Accord
  • BR-V
  • Civic
  • Brio
 • Прашање од

  Ford?

  • T-Series
  • Escort
  • Ka
  • F-Series
 • Прашање од

  BMW?

  • X5
  • 3 Series
  • 5 Series
  • X3

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote