in

УбавоУбаво СмешноСмешно СлаткоСлатко Што?Што? НервозенНервозен ТаженТажен WTFWTF

Прашања по МАТЕМАТИКА на кои треба да го знаете одговорот! (КВИЗ)

Без користење на калкулатор…

 • Прашање од

  15 x 3?

  • 45
  • 40
  • 35
  • 30
 • Прашање од

  96+137?

  • 193
  • 213
  • 290
  • 233
 • Прашање од

  450/9?

  • 45
  • 50
  • 40
  • 47
 • Прашање од

  81 – 52?

  • 39
  • 31
  • 29
  • 41
 • Прашање од

  18 x 5?

  • 90
  • 95
  • 105
  • 160
 • Прашање од

  39/3?

  • 9.5
  • 16
  • 13
  • 12.5
 • Прашање од

  332 + 89?

  • 427
  • 431
  • 411
  • 421

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

3 поени
Upvote Downvote