in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Интересен квиз кој ќе ве збуни! Слични животни! [КВИЗ]

Животните на сликите толку многу се слични што ќе се збуните за точниот одговор!

 • Прашање од

  1. Кое е името на ова животно?

  • Леопард
  • Јагуар
 • Прашање од

  2. Животното на сликата дали е фока?

  • Да
  • Не
 • Прашање од

  3. Дали животното од сликата е морска желка или копнена желка?

  • Морска
  • Копнена
 • Прашање од

  4. Кое од двете е прериски зајак?

  • 1
  • 2
 • Прашање од

  5. Кој од двете е кит?

  • 1
  • 2
 • Прашање од

  6. Кое е алигатор?

  • 1
  • 2
 • Прашање од

  7. Птицата од сликата дали е галеб или албатрос?

  • Галеб
  • Албатрос

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote