in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

СУПЕР ТРИК КОЈ ЌЕ ПОМОГНЕ ВОДАТА ДА НЕ КИПИ ПРИ ГОТВЕЊЕ: Домаќинките воодушевени, веќе не чекаат покрај шпоретот

Дали некогаш ви се случило да оставите нешто на шпоретот и да го завртите грбот само на секунда, а тоа што го готвивте да зоврие? Повеќе не мора постојано да стоите покрај шпоретот, бидејќи постои едноставен трик кој ќе ви го олесни готвењето.

 

Корисник на Shawntucker.realestate сподели трик на социјалната мрежа TikTok кој го погледнале над 2 милиони луѓе. Многу е практичен, а се што ви треба е малку масло или крпа. Кога ќе ги наполните шерпите, на пр. со компири и вода, кога ќе го ставите да се готви, обавезно премачкајте го работ со масло кое сте го полиле на салфетката и сте го решиле проблемот. Можете да одите да се одморите додека водата не зоврие.

Многу од нив го пробале, и се воодушевени, а оние кои досега не го пробале, коментираат дека едвај чекаат да го пробаат овој трик.

– Научете нешто ново секој ден, ова ми се допаѓа и ќе го пробам – напишал еден корисник.

– Ова навистина може да функционира. Науката е таму – коментираат други.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote