in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ЈУНИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени. UV = 8

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. T= 32 °C, P= 982 hPa, U= 38 %, V= 2 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

До петок ќе преовладува претежно стабилно и топло време, освен во планинските подрачја каде ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. За време на викендов ќе има промена на времето, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и пад на температурата за неколку степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote