in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 МАРТ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен до силен ветер од северен правец, особено во источните делови и долж Повардарието ( локално над 80 км/час). Во раните претпладневни часови во југозападните делови ќе има слаби врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места во текот на денот ќе провејува слаб снег.

Во Скопје променливо облачно и судено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, кој ќе надминува брзина над 60 км/час.

Денес ќе биде ветровито и студено со значително пониски дневни температури. Ќе дува засилен до силен северен ветер, наместа со брзина и над 80 км/час. На планините повремено ќе провејува снег.

Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно. Утрински температури утре и во четврток во повеќе места ќе се спуштат под нула, а дневните ќе бидат во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote