in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 АПРИЛ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Скопје: Променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Во недела и во вторник на повеќе места ќе има врнежи, кои повремено ќе бидат пообилни и поројни проследени со појава на грмежи и засилен ветер. Поради спуштање на постудена воздушна маса во недела на планините врнежите повремено ќе преминуваат во снег и ќе се формира нова снежна покривка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote