in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 АПРИЛ 2024

Времето денес:

 

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи и засилен ветер. Потоа во следните денови ќе има повремени локални врнежи од дожд со слаб, а во четврток наместа со умерен интензитет.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote