in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

За време на викендот времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во недела попладне и во понеделник ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер што ќе допринесе дневната температура во понеделник да опадне за 4 до 6 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote