in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 МАРТ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд. Во делови од котлината врнежите повремено ќе бидат поројни.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време, утре со повремен локален дожд.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote