in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, наместа над 20 л/м2, на планините и на повисоките места ќе се формира нова снежна покривка, а температурите насекаде ќе опаднат. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Во Скопје претежно облачно со повремен дожд и со умерен до засилен северен ветер.

Утре ќе има повремени врнежи претежно од снег и заради ниските температури локално ќе има услови за појава на голомразица. Ќе дува засилен северен ветер (над 60 км/час). Од недела времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури и со појава на магла по котлините.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote