in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 15 ЈУЛИ 2023

Thermometer with high temperature on the city with glowing sun background. Heatwave concept

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=10

Во Скопје сончево и многу топло со слаб променлив ветер.

Подрачјето на нашата земја и во следниот период ќе биде под влијание на топол бран. Ќе се задржи многу топло време со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35, а наместа и над 40 степени поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури. UV индексот ќе има многу висока вредност 10.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote