in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди почести од попладневните часови. Од претпладне ќе започне да дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h).

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди попладне и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Од утре ќе следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите. Значително потопло ќе биде во недела и на почетокот од следната седмица кога температурите преку денот ќе бидат над просекот за овој дел од годината.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote