in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 АПРИЛ 2024

Времето денес:

 

Сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи и засилен ветер. Потоа во следните денови ќе има повремени локални врнежи од дожд со слаб, а во четврток наместа со умерен интензитет.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote