in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево и топло со слаб северен ветер.

Денес ќе се задржи сончево и релативно топло време, а од утре наместа ќе има зголемена облачност. Промена на времето со повремени врнежи од дожд се очекува во недела и понеделник и ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote