in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ЈАНУАРИ 2024

Времето денес:

 

Наутро многу студено, по одделни котлини со услови за појава на магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.

Во Скопје наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Денес и утре ќе се задржи стабилно време со ниски утрински температури кои насекаде ќе бидат негативни. Во четврток ќе има локални врнежи со слаб интензитет, а температурите ќе бидат во постепен пораст. Ќе дува засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote