in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ЈАНУАРИ 2024

Времето денес:

 

Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови ќе има услови за слаби врнежи. До крајот на седмицава ќе дува умерен до засилен северен ветер и температурите ќе бидат повисоки во однос на денешните.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote