in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 29 СЕПТЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен до североисточен правец. Попладне претежно во југозападните и јужните делови ќе биде променливо облачно со појава на локален пороен дожд проследен со грмежи.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Следува период на стабилно време со умерена облачност. Во недела и понеделник ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote