in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 МАЈ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно, од изутрина со врнежи од дожд кои попладне повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд, краткотрајно пороен. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Под влијание на циклонска активност денес и утре времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе имаат пороен карактер, ќе бидат проследени со грмежи и засилување на ветерот, а ќе има услови за појава на краткотрајно невреме. Дневната температура ќе се намали. Во петок и сабота ќе биде посончево и потопло, во попладневните часови со изолирана појава на пороен дожд и грмежи, а во недела нестабилно ќе биде на повеќе места.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote