in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 30 ЈАНУАРИ 2024

Времето денес:

 

Утрото студено, во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец,

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

До четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со ниски утрински температури кои насекаде ќе бидат негативни и наместа ќе се спуштат до -10 степени. Во петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат во пораст, особено за време на викендот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote