in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди и многу студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови (локално над 60 км/ч.).

Во Скопје променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер.

Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер (локално над 60км/ч).
Во следните денови ќе се задржи стабилно и студено време со температури кои ќе бидат под просекот за овој период од годината. На места минималните температури ќе се спуштат и под -10 степени, а и дневните ќе бидат под нула до среда, а потоа ќе имаат тенденција на постепен благ пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote