in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Утрото ведро и студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

За време на викендот и во почетокот на работната седмица ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote