in

Што?Што?

Силен земјотрес во Црна Гора, почувствуван Скопје и во други градови во Македонија

Црна Гора ја погоди земјотрес кој според првичните податоци од Европско-медитерантскиот сеизмолошки центар имал јачина од од 5,3 степени по Рихтеровата скала. Земјотресот е регистриран утрово во 4 часот и 6 минути и бил на длабочина од 10 километри.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote